۸ کوه عضله که عضلات خود را از دست داده اند

  • توسط امیر صادق زاده
  • ۳ سال پیش
  • ۱۱۷۳۴
  • ۱
8 کوه عضله که عضلات خود را از دست داده اند

۸ کوه عضله  که عضلات خود را از دست داده اند

ورزش بدنسازی به گونه ای است که بسیاری از ورزشکارن در این رشته سالیان بسیاری فعالیت نموده اند و کوهی از عضله را پرورش داده اند  اما پس از گذشت چندین سال و بازنشستگی آنان دیگر خبری از آن همه عضله و مشقت وجود ندارد و کاملا خود را رها نموده اند و با دیدن این بدنسازان حرفه ای اولین تفکری که به ذهن خطور می نماید تردید در مورد گذشته آنهاست که آیا واقعا آنها روزی بدنسازان حرفه ای بودند و در مقابل بدنسازانی نیز بوده اند که با وجود گذشت سالیان بسیاری از دوران  بانشستگی اما هنوز هم توانستند بخش بزرگی از عضلات خود را حفظ نمایند.

در این مقاله ۸ تن از قهرمانان بدنسازی و حرفه ای دنیا را معرفی می نماییم که تمامی عضلات خود را پس از بازنشستگی به دلایل مختلف  از دست داده اند و دیگر هیچ نشانی از گذشته در آنان دیده نمی شود.

مصطفی محمد

یکی از بزرگترین بدنسازان این فهرست مصطفی محمد می باشد که در زمان خود بدن استثنایی از خود به نمایش گذاشته بود .این بدنساز اردنی توانسته بود در سن ۲۰ سالگی به قهرمانی IFBB برسد وپس از آن  به یکباره خود را بازنسته نماید.گرچه او ۱۰ سال بعد به رقابت ها بازگشت اما هیچ وقت نتوانست قهرمانی خود را تکرار نماید.او در حال حاضر تمام داشته های خود را در این ورزش از دست داده است و دیگر خبری از عضله در او دیده نمی شود.

ژان پیر فوکس

او را هیولای مطلق زمان خود می نامیدند. او توده ای از عضلات را به همراه خود داشت و اندازه او بینظیر بود.او یک بدنساز حرفه ای با بدن بسیار حجیم بود اما آسیب دیدگی او در قسمت ران پا و پارگی آن موجب شد که زندگی حرفه ای او به پایان برسد و او نتوانست با این شریط به کار خود ادامه دهد و تمام عضلات خود را از دست داد.

باب پاریس

باب پاریس که یکی از زیباترین بدنسازان تاریخ می باشد .اودر دوران لی هینی یکی از بدنسازان سطح بالای آن دوره به شمار می رفت.او در سال ۱۹۹۱ خود را بازنشسته کرد و پس از آن به فعالیت های تلوزیونی پرداخت و تعدادی کتاب نیز به نگارش در آورد .او نیز یکی دیگر از بدنسازانی است که از عضلات خود پس از بازنشستگی حمایت نکرد.

کریس کرومیر

او یکی دیگر از مشهر ترین افراد در صنعت بدنسازی بود.او در سال ۱۹۸۷ به عنوان یک سبک وزن در مسابقات سنگین وزن NPC Nationals  به قهرمانی رسید. ولی در ادامه بر اثر ضایعه نخاعی نتوانست به ورزش خود ادامه دهد و از این ورزش کناره گیری نمود. بسیاری معتقد بودند که او میتوانست قهرمانی مستر المپیا را از آن خود کند.با این حال امروز او تمامی عضلات خود را از دست داده است.

گانتر شلیر کمپ

این مرد آلمانی الاصل که به غول نجیب معروف بود یکی از رقبای سر سخت رونی کلمن در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ بود و توانست در طی این سال ها در صدر مسابقات مستر المپیا به رقابت بپردازد و همیشه معتقد بود قهرمانی مستر المپیا در سال ۲۰۰۲ حق وی بوده است.ولی با این حال او مردی با ۱۸۵ سانتی متر قد و عضلاتی وصف نا پذیر بود که خود را پس از بازنشستگی به سمت بازیگری سوق داد و در حال حاضر دیگر خبری از آن همه عضله نیست.

تام پرنس

در روزهای اوج خود او مانند یک هیولا به نظر می آمد.او با وزنی معادل ۱۴۱ کیلو چشم هر کسی را به خود خیره می کرد.او بر اثر کاهش ۴۰ کیلو گرم از وزن خود برای مسابقات دچار نارسایی کلیه شد و نتوانست خود را در بالاترین سطح ورزشی حفظ نماید و به سرعت خود را بازنشسته کردو در آن زمان دیگر خبری از ماهیچه های او نبود.

پل دیلت

او نیز یکی از قدتمندترین بدنسازان تاریخ محسوب می شود و با قد ۱۸۸ سانتی متری و بدن بینظیر خود توانسته بود نام خود را میان بزرگان بدنسازی قرار دهد.او در دوران حرفه ای خود مقامی بالتر از چهارمی مستر المپیا و مقام سوم آنولد کلاسیک بدست نیاورد و پس از بازنشستگی مانند بسیاری از بدنسازان لیست ما عضلات حجیم خود را از دست داده بود.

رونی کلمن

پادشاه بدنسازی جهان با ۸ بارقهرمانی مستر المپیا.او یکی از بزرگترین و قویترین بدنسازان تاریخ می باشد که در دوران رقابت خود هیچ کسی نمی توانست بدن خود را به او نزدیک نماید و تا اویل دهه ۲۰۰۰ میلادی  یکی از برترین بود.او که ۱۲ عمل جراحی در قسمت لگن و کمر خود انجام داده است پس از بیماری بسیاری از حجم خود را از دست داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

۱ نظر در حال حاضر

  1. زحمت نکشیدی چهار تا عکس بذاری،حال نداری مقاله و مطلب ننویس دا اش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *