لندا موری

  • توسط امیر صادق زاده
  • ۸ ماه پیش
  • ۰
لندا موری

لندا موری

در هر ورزشی ورزشکارانی وجود دارند که  در رشته ورشی خود به اوج می رسند و نام خود را جاودانه می نمایند. کمتر کسی تصور اینکه روزی قهرمان می شود را داشته است.لندا موری یکی از زنانی از است توانسته از فرصت ها به درستی استفاده نماید و خود را ۸ بار فاتح الپیا کند.

لندا موری با قد ۱۶۵ سانتی متر و وزن متغیر ۶۸ تا ۷۴ کیلو گرم در سال ۱۹۶۲ در میشگان آمریکا بدنیا آمد. او از دوران جوانی عاشق ورزش بود و ساعت ها در روز به ورزش و تمرین مشغول بود.

عناوین قهرمانی

اولین مسابقه او در سال در سال ۱۹۸۵ در مسابقات ایالتی مشیگان بوده است که توانست در آن مسابقات به مقام چهارم برسد.این مسابقات شروعی بود بر علاقمندی بیشتر لندا موری به بدنسازی و ادامه این رشته ورزشی.

در سال ۱۹۸۸ آغاز اوج ورزشی او بود و او توانست با یک کات حرفه ای قهرمان مسابقات  Junior Nationalsشود و در همان سال قهرمان مسابقات آمریکای شمالی  شود.از شروع تمرینات وی تا اولین حضور او در المپیا ۵ سال به طول انجامیده است.او اولین قهرمانی خود را در سال ۱۹۹۰ کسب نمود.این شروع یک رویای بزرگ بود و توانست قهرمان ۶سال پیاپی بخش بانوان المپیا شود.

در سال ۱۹۹۶ برای اولین سال بود که لندا موری در مقابل نیکلاس کیم چیزوفسکی تن به شکست داد و به مقام دوم المپیا رسید.در سال ۱۹۹۷ برای دومین سال پیاپی از کیم شکست خورد و نتوانست مقام خانم المپیا را کسب نماید و این شکست موجب اعلام بازنشستگی وی شد.

او در سال ۲۰۰۲ دوباره به میادین مسابقات برگشت و توانست در یک حرکت  فوق العاده برای هفتمین بار قهرمان المپیا شود و توانست این مقام را در سال ۲۰۰۳ نیز تکرار نماید و عنواین المپا خود را به عدد ۸ برساند.در بخش آقایان فقط رونی کلمن و لی هینی توانسته  ۸ بار قهرمان المپیا شوند.او در سال ۲۰۰۴ پس از شکست و کسب مقام دومی برای همیشه از مسابقات و دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

زندگی در دوران بازنشستگی

او پس از کنارگیری از دنیای حرفه ای باشگاه ورزشی خود را با نام Fitness Firm راه اندازی نمود اما در سال ۲۰۰۵ این باشگاه را تعطیل نمود.در سال ۲۰۱۰ لیندا موری وارد سالن مشاهیر IFBB شد و به عنوان سفیر در آنجا فعالیت نمود.او در سالهای اخیر به آموزش بانوان در سطح های مختلف مشغول بوده است.

برای اطلاعات بیشتردر مورد این قهرمان به سایت لندا موری مراجعه نمایید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *