رژیم لاغری

  • توسط امیر صادق زاده
  • ۶ ماه پیش
  • ۰
رژیم لاغری

رژیم لاغری

رژیم لاغری یکی از مباحث بسیار مهم در دنیا و کشور ما می باشد و این جمله که من رژیم دارم را می توان در طول روز در هر جمعی به کرات شنید.اما مهمترین بحث اینجاست که با گفتن من رژیم دارم و من از این غذا نمی توانم بخورم یا فلان نوشیدنی قند بالایی دارد من نباید بخورم کافی می باشد.مهمترین اصل در کاهش وزن هدفگذاری می باشد آیا شما فقط می خواهید چشم به عدد ترازو بدوزید و گرم گرم کاهش وزن خود را بشمارید و یا اینکه در کنار کاهش وزن می خواهید خوش اندام نیز باشید.

بهترین نتیجه در رژیم لاغری

بهترین نتیجه در رژیم لاغری بین نیم تا ۱ کیلو کاهش وزن در ماه می باشد که معمولا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از چربی و الباقی آن از توده بدنی کم می شود.البته تمامی این اعداد روی کاغذ درست می باشد و در بدن های مختلف متفاوت عمل می کند. ولی در مجموع کم کردن یک کیلو وزن در ماه عدد معقولی می باشد و بیشتر از آن می تواند از توده های عضلانی کم کند و این برای بدن خوب نیست.

بیشتر بخوانیم ( چگونه لاغر شویم )

آمادگی ذهن

اولین حرکت در رژیم لاغری آمادگی ذهن برای کاهش وزن می باشد.ذهن انسان در برابر تغییرات مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و غلبه کردن بر این مقاومت از حرکت های ابتدایی برای کاهش وزن می باشد.بسیاری از انسانها به محض اینکه تصمیم به گرفتن رژیم غذایی می گیرند در دقایق ابتدایی احساس گشنگی می کنند و درصد بالای از این افراد در همان ساعات ابتدایی کلا از تصمیم خود منصرف می شوند و عده کمی سعی می کنند که مقاومت ذهن را از میان بردارند و آمادگی ذهنی رژیم را در خود ایجاد نمایند.

رژیم لاغری سریع

یکی از رژیم هایی که به گفته بسیاری از متخصصین تغذیه توصیه نمی شود رژیم لاغری سریع می باشد. بسیاری از افراد مشاهد شده که در روز یک وعده غذا می خورند و یا اینکه در رژیم خود افراط می کنند.شاید بتوان با این روشها به سرعت به مقصد خود برسیم اما مساله ای که در رژیم لاغری بسیار مهم می باشد ماندگاری بدن پس از طی کردن رژیم می باشد.تجربه ثابت کرده است که ماندگاری رژیم لاغری سریع بسیار کم می باشد و بسیاری از افراد پس مدت کوتاهی به وزن قبلی خود بازگشته اند.

رژیم غذایی سالم

سوال بسیاری از افراد  این است که چه رژیمی خوب است و ما باید از چه مدل رژیمی برای لاغری استفاده کنیم.حتما شما اسامی رژیم های مختلف مانند رژیم کتوژنیک ، رژیم مدیترانه ای ، رژیم جنرال موتورز و رژیم گیاهخواری و… را شندیده اید و در هر کدام به حذف یک ماده غذایی و توصیه مصرف چند ماده دیگر غذایی اشاره شده است.اما واقعا سوال اینجاست کدام رژیم غذایی را میتوان سالم نامید.برای جواب این سوال باید گفت رژیمی را می توان سالم نامید که در آن نان و غلات ، سبزیجات ، گوشت ، مغذی ها ، چربی ها ومواد قندی وجود داشته باشد.برای مثال می توان گفت قند سوخت اصلی عصب بدن می باشد و شما به این موضوع فکر کنید که با نبودن مواد قندی دررژیم چه اتفاقی خواهد افتاد.نکته بعدی حذف نکردن هیچ یک از وعده های غذایی می باشد که یکی از بهترین اصول رژیم لاغری می باشد.

ورزشهای مناسب برای رژیم لاغری

پیاده روی

یکی از بهترین ورزش های رژیم لاغری پیاده روی می باشد.افرادی که قصد کاهش وزن در زمان رژیم را دارند پیاده روی را می توان معجزه نامید.افراد با سنین پایین تر می توانند پیاده روی با سرعت بالا را در دستور کار خود قرار دهید تا بتوانند در کنار رژیم خود بهترین نتیجه را حاصل نمایند.

طناب زدن

یکی دیگر از ورزش هایی که می تواند کمک شایانی در کاهش وزن داشته باشد طناب زدن می باشد.طناب زدن می تواند با طناب یا بدون طناب (گرفتن حالت طناب زدن) باشد.اگر تصمیم گرفتید که طناب بزنید حتما این کار را به آرامی انجام دهید و از طناب زدن سریع خوداری نمایید.

پریدن و جهش

پریدن و جهش یکی دیگر از راههای کمک به کاهش وزن می باشد.جهش به طرفین ، جلو و عقب و همچنین لی لی کردن در فضاهای کوچک نیز در زمان های کوتاه می تواند به کم کردن وزن کمک شایانی نماید.

بیشتر بخوانیم ( ورزش های هوازی )

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *