آیا مکمل های ورزشی بی خطر هستند

  • توسط امیر صادق زاده
  • ۲ سال پیش
  • ۹۲۴
  • ۰
آیا مکمل های ورزشی بی خطر هستند

آیا مکمل های ورزشی بی خطر هستند

در افراد سالم از  بیشتر مکمل ها به عنوان تکمیل کننده مواد غذایی یاد می شود و کاملا بی ضرر هستند با این وجود موارد نادری وجود دارد شرایط سلامتی را با مصرف بیش از حد آنها به خطر می اندازد.

به تازگی گزارش شده است که یک خانم بدنساز۲۵ ساله استرالیایی به علت اختلالات ژنتیکی و یا یک اختلال نادر بر اثر مصرف مکمل موجب تولید آمونیاک (آمونیاک با تجزیه پروتئین دربدن ایجاد می شود) کشنده ای در بدن وی شده است و باعث مرگ این ورزشکار گردیده است.

سوال اینجاست که آیا مکمل های ورزشی بی خطر هستند؟

رایج ترین مکمل موجود در سالن های بدنسازی شامل آنتی اسیدهای آمینه به شکل پروتئین ، پروتئین هیدرولیز (مانند پروتئین آب پنیر) یا آمینو اسیدهای زنجیره ای شاخه دار (BCAA) است که حاوی لوسین ، ایزولوسین و والین است. ورزشکاران از این مکمل ها برای ساخت عضلات استفاده می کنند که اسید امینه های ساخت بلوک ماهیچه ای هستند .

در این بخش تعدادی از بیماری هایی که از خوردن پروتوئین در این ورزشکارها باید جلوگیری شود را توضیح خواهیم داد.

یکی از بیماری هایی که با خوردن پروتئین ها بدن به مخاطره کشیده می شود بیماری ادرار شربت افرا  (MSUD)می باشد که ایجاد سمی از BCAA می شود و مصرف آن را خطراناک می کند.(بیماری ادرار شربت افرا  یک اختلال متابولیکی ارثی بوده که در آن بدن قادر به تجزیه و شکستن کامل آمینواسیدهای شاخه‌دار موجود در ساختمان پروتئین‌ها نمی‌باشد.

دلیل نامگذاری این بیماری، بوی ادرار این نوزادان بود که بویی شبیه به شیره درخت افرا داشت.

از دیگر اختلالات ژنتیکی که توصیه می شود از مصرف بیش از حد اسیدهای آمینه خوداری نماییند افراد مبتلا به بیماری کلیوی می باشد که مصرف بیش از حد پروتوئین ها باعث نارسایی کلیه می شود.

از دیگر مکمل هایی که ورزشکاران با هدف تقویت توده ماهیچه ها و افزایش عملکرد از آن استفاده می کنند ال کارنیتین و کراتین می باشد که علیرغم اینکه استفاده بیش از حد آنها آسیب های کبدی ، کلیوی و گرفتگی عضلانی ایجاد می نماید هیچ بیماری دیگری گزارش نشده است

در مجموع می توان گفت مکمل ها بی خطر هستند و باید در خوردن آنها اصراف نشود و بیشترین خطراتی که در مورد مکمل ها گزارش شده آلودگی این مکمل ها می باشد و ممکن است ترکیباتی داخل آنها باشد که برای مصرف کننده ناشناخته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *