آمادگی جسمانی و اضطراب

  • توسط امیر صادق زاده
  • ۶ ماه پیش
  • ۰
آمادگی جسمانی و اضطراب

آمادگی جسمانی و اضطراب

بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در جهان به افسردگی دچار هستند و این اختلال مهمترین عامل ناتوانی در جهان می باشد.اگر بخواهیم بزرگترین عامل افسردگی را ریشه یابی کنیم در وهله اول به اضطراب خواهیم رسید.همه انسانها دارای اضطراب می باشند ولی وقتی این اضطراب از حد مجاز عبور می کند و برای بدن مشکلات عدیده ای را اجاد می کند باید به فکر چاره باشینم.در ادامه خواهیم گفت که چگونه آمادگی جسمانی موجب پایین آمادن اضطراب و افسردگی خواهد شد و در بهبود آن به ما کمک خواهد کرد.

بلند شو وقت تغییره

شاید امروز همان شنبه طلایی باشد که همه ما وعده آن را می دهیم (من از شنبه دیگه حتما شروع می کنم).توجه داشته باشید که زنان بیشتر از مردان در معرض افسردگی هستند. تغییرات هورمونی، ساختار مغز و عوامل محیطی و اجتماعی می‌تواند در این امر دخیل باشد.اما بهترین روش برای از میان بردن این اضطراب و دوری از افسردگی فعالیت های بدنی و آمادگی جسمانی می باشد.

شاید در این شرایط خیلی از ما می گوییم که به واسطه بیماری کورنا ما نمی توانیم به باشگاههای ورزشی برویم.اما نکته مهم اینجاست که برای بالا بردن آمادگی جسمانی می توانیم از آموزشهای (بدنسازی در خانه و بدنسازی بدون وزنه ) استفاده نمود که بسیار کاربردی و در محیط های بسیار کوچک قابل اجرا می باشد استفاده نمود.

آمادگی جسمانی و اعتماد به نفس

آمادگی جسمانی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد می شود.یکی از عواملی که موجب اضطراب بالا در افراد می شود نبود اعتماد به نفس می باشد.افرادی که سعی بر بالا بردن آمادگی جسمانی خود می کنند در واقع ذهن خود را از احساس های آسیب زننده به انسان دور می کنند و همین امر موجب بالا رفتن اعتماد به نفس خواهد شد.

احساساتی مانند غم  موجب  تحریک عصبی می شوند و همین امر موجب اختلال خواب،احساس خستگی مزمن، کاهش یا افزایش اشتها و وزن،احساس بی حوصلگی ، بروز دردهای ناگهانی و مشکلات جسمی جدید خواهد شد.

آمادگی جسمانی و سلامت بدن

ورزش هایی که انسان برای بالا بردن آمادگی جسمانی خود می کند موجب کارکرد بهتر قلب ، ریه ، مغز و تمامی اعضای بدن می شود.و همین امر موجب القای حس خوب در انسان خواهد شد.شاید برای بسیاری از شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از دریافت جواب آزمایش کلی بدن و نرمال بودن جواب آزمایشات چه حس خوبی به انسان دست میدهد.آمادگی جسمانی موجب می شود که سلامت اندام های بدن بالا برود و شما شاهد نتایج خوب در آزمایشات باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *